- Advertisement -
13.5 C
Tirana
Wednesday, October 4, 2023

CATEGORY

Motonews

FIAT 500X

Crossover-i më i dashur për italianët vjen me një version sportiv. Kjo i jep atij pak më shumë shkathtësi. Motori 1.300 me 150 kuaj...

PEUGEOT 2008

Gjenerata e dytë e crossover-it francez bën një hap cilësor; është më e gjatë (arrin në 4,3 metra), ka më tepër hapësirë si dhe...

VOLKSWAGEN GOLF

Pavarësisht performancës, seria e tetë shkurton qartë urën me versionet e mëparshme. Ka një teknologji hibride të butë 48 volt dhe një kabinë të...

BMW X6

Një linjë elegante, shumë teknologji dhe një V8 benzinë me mbi 500 kuaj fuqi. Këto janë disa karakteristika të serisë së tretë të Suv...

DS 7 CROSSBACK E-TENSE

Edhe Suv-i francez trajton çështjen elektrike. Dhe e trajton atë në aspektin e performacës, me një motor hibrid plug-in me 300 kuaj fuqi ZERO EMETIME Si...

MERCEDES-BENZ A 250 E

Modeli i ri i kompanisë gjermane pasurohet me motor hibrid plug–in që e lejon makinën të përshkojë më shumë se 60 km me zero...

RENAULT CAPTUR

Ky Suv francez rinovohet plotësisht. Hapësira rritet, shtohen të dhënat për karakteristikat e rrugës dhe përmirësohet komforti. Në ndërtimin e kësaj platforme të re...

AUDI RS 6 AVANT

Me një dizenjo më agresive se kurrë, kjo makinë bën një hap të ri përpara: një motor më eficent dhe rendiment superior. E kemi...

FIAT 500X

Një rimodelim i crossover-it torinez parashikon një akordim të motorit që e rrit dinamizmin e tij. Dhe këtë herë, aspekti sportiv i makinës është...

AUDI Q3 SPORTBACK

Është më e hollë në krahasim me motrën nga e cila rrjedh, ky model i Q8 në miniaturë, ka një kompletim teknik standard më...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -