- Advertisement -
33.5 C
Tirana
Tuesday, July 16, 2024

CATEGORY

Supermakina

ME HAPIN E KOHËS

Versioni F-Type nuk dallon vetëm për një rifreskim estetik. Motor 450 kuaj fuqi të V8 me 5 litra si dhe rinovime teknologjike në kabinë...

Lotus Evija, një konfigurues i ri për supermakinën elektrike

Kompania angleze ka nisur montimin e 130 njësive të supermakinës së parë elektrike në historinë e saj. 2.000 kuaj fuqi dhe më pak se...

NJË EKSPOZITË E PARË NË DY ANË

Show Consumer Elektronics në Las Vegas e përjashtoi Detroitin nga programet e transmetimit të janarit. U përzgjodhën shtëpi automobilistike të cilat kishin si oferta...

RIVALËT NË PASQYRË

Kompania e Shtutgartit dhe Mynihut janë duke luftuar gjithmonë kokë më kokë. Në Sallonin e Frankfurtit rreshtuan në mënyrë simetrike dy modele të së...

DUKE U PRODHUAR NJË E RE

Një markë legjendare si De Tomaso kthehet në jetë me një super-makinë me shije nostalgjike. Dhe shpall plane ambicione të rimëkëmbjes. Mbetet për të...

LAMBORGHINI URUS

DEBUTIMI I FSHEHUR Modeli Urus u provua kur ishte ende i mbuluar. U provua në pistë, për të hyrë “drejt e në temë” e për...

SHPESHHERË RIKTHEHEN

Pas një pritje shumë të gjatë, ja ku kthehet sërish sportivja legjendare, e cila shpalos cilësi të jashtëzakonshme. Në këtë kthim të shumëpritur ka...

Nis sezoni i F1, Mercedes dominon provat e lira në Australi

Nico Rosberg dhe Lewis Hamilton, pilotët e Mercedesit, përfunduan në vendin e parë dhe të dytë sesionin e parë të provave të lira të...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -