- Advertisement -
33.5 C
Tirana
Tuesday, July 16, 2024

CATEGORY

Sport

Zbardhet kalendari i riformuluar, Formula 1 nis më 5 Korrik në Austri

Më në fund ka një datë për fillimin e kampionatit më të ndjekur të motorsportit në botë, Formula 1. Drejtori Ekzekutiv i F1, Chase...

Investigimi për motorin e Ferrarit, përplasje mes klubeve të Formula 1 dhe FIA-s

Formula 1 që do të startojë më 14 Mars me Çmimin e Madh të Australisë, duket se ka ndezur motorët disa ditë përpara. Dhe...

Rikthehet Formula 1, Mercedes shpall objektivin madhor

Kampionati më i ndjekur i motorsportit në botë, Formula 1 do të startojë fundjavën e ardhshme më 14 Mars me provat e lira dhe...

Ferrari gjithmonë në krye, marka që vlen 9.1 miliardë dollarë

Për Brand Finance që është shoqëria lider në botë për sa i përket vlerësimit ekonomik të markave, Ferrari është në krye me një vlerë...

Formula 1 feston 70-vjetorin, zbuloni 15 kuriozitetet historike për kampionatin e “çmendur”

Këtë vit, Formula 1 feston 70-vjetorin e krijimit. Në të njëjtin vit kur lindi personazhi komik i Charlie Brown dhe Brazili...

SCHUMACHER NË FOTO

Një album fototgrafik me qindra shkrepje për të kujtuar shtatë herë kampionin e Botës. Tregimi i një karriere sportive të papërsëritshme të stampuar në...

FERRARI DHE MERCEDES, SFIDA AERODINAMIKE E RREZEVE X

Në një video-animacion shpjegohet qasja e ndryshme e dizajnit të zgjedhur nga dy rivalët për menaxhimin e flukseve të ajrit Koncepti aerodinamik...

HAMILTON DREJT TITULLIT, VERSTAPPEN THYEN MONOTONINË

Red Bull thyen hegjemoninë e Mercedes pas nëntë garash. Për herë të parë këtë sezon anglezi nuk ngjitet në podium, ndërsa holandezi dhuron spektakël...

PILOTËT QË SFIDOJNË SEKONDAT

Si e kanë nisur karrierën pilotët që po lënë gjurmë në garat e motor sportit. Një rubrikë e re në revistë që do të...

MË PAK RRJEDHA AJRI MË SHUMË PARAKALIME

Ky është objektivi i ndryshimeve rregullatore të prezantuara për sezonin e ri, në  përpjekje për ta bërë Çmimin e Madh edhe më...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -