- Advertisement -
5.5 C
Tirana
Sunday, December 3, 2023

CATEGORY

Aktualitet

Formula 1, Botërori nën shenjën e Hamilton: momentet kyçe të sezonit 2018

Nga gara e Melbourne në Çmimin e Madh vendimtar të Mexico City, e deri në garën e fundit në Abu Dhabi, gjithë sa duhet...

ACA në FIA Road Patrol Training for Excellence

Gjatë muajit shtator Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit (FIA) në bashkëpunim me ARC Europe, organizuan Konkursin Europian të Patrullave Rrugore. Ky konkurs realizohet çdo vit...

Lobim i suksesshëm i Klubit të Automobilit të Shqipërisë (ACA) për rregulloren e reduktimit të emetimeve

Auto Club Albania mirëpret vendimin e pritshëm të Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë për reduktimin e emetimeve Më 22 shtator 2018, me rastin...

EUROPEAN TRAFFIC EDUCATION CONTEST 2018

Finalja e Edicionit të 33-të të konkursit edukativ “European Traffic Education Contest 2018” u zhvillua në Hungari, me ftesë të Klubit Hungarez Magyar Autóklub...

Sergio Marchionne: “Drejtimi autonom dhe elektrik, duhet kujdes”

Drejtori Ekzekutiv i FCA-së përpiqet të zbehë disi entuziazmin rreth së ardhmes së automjeteve Na ishte njëherë salloni i makinave, objekti i të cilit ishte...

EUROPEAN TRAFFIC EDUCATION CONTEST 2017

Finalja e Edicionit të 32-të të konkursit edukativ “European Traffic Education Contest 2017” u zhvillua në Tiranë në datat 14-17 Shtator 2017, me propozimin...

TË SIGURT MBI DY RROTA 2017

Automobile Club Albania organizoi për të shtatin vit me radhë Konkursin Kombëtar për Edukimin mbi Sigurinë Rrugore, “Të Sigurt mbi dy Rrota” me fëmijët...

Peugeot 3008 është makina e vitit 2017

SUV-i francez lë prapa modelet Alfa Romeo Giulia dhe Mercedes E-Class Makina e vitit 2017 është modeli i ri Peugeot 3008. Fituesi u shpall në...

Opel kalon tek PSA, çfarë do të ndodhë tani

Për industrinë e makinave po hapet një kapitull i ri, ja rreshtat e parë të kësaj historie Zërat për blerjen e Opel-it nga PSA, janë...

100 makinat më të shitura në botë

Toyota, Ford dhe Volkswagen udhëheqin klasifikimin e vitit 2016 me modelet Corolla, F-Series dhe Golf. Pa dashur të zhgënjejmë askënd, duhet thënë se shumë nga...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -