- Advertisement -
22.5 C
Tirana
Wednesday, June 12, 2024

CATEGORY

Aktualitet

SHQIPËRIA NË “ETEC 2019”, FIA: TË GJITHË JANË FITUES

Katër nxënës përfaqësojnë flamurin kuqezi në Gjenevë. Ja detajet dhe emocionet e finales që u zhvillua në Zvicër. Vitin e ardhshëm edicioni i 10-të...

GJASHTË VJET “TROFEU SKËNDERBEJ 2019”, EDICION SPEKTAKOLAR

Rreth 40 pilotë marrin pjesë në garën Hill Climb. Fiton një 53-vjeçar me një makinë si e Formula 1. Canolli rikthehet sërish pas aksidentit,...

FSHEHJA E KILOMETRAVE, ZAKON I PËRJETSHËM

Një lexues bleu një makinë që tregonte se kishte përshkruar 55 mijë kilometra, por zbuloi se në realitet, kishte bërë 240 mijë. Mashtrime të...

“ACA KARTING SLALOM 2019”, DY FITUESIT NË “FIA MOTORSPORT GAMES”

Klubi i Automobilit të Shqipërisë zhvilloi më 15 gusht për herë të parë në vendin tonë garën “ACA...

RIKTHEHEN EMOCIONET E FORTA, 6 VJET “TROFEU SKËNDERBEJ”

Jeni gati për të përjetuar emocionet e forta, adrenalinën pa kufi dhe shpejtësinë maksimale? Gazi në fund, sekondat...

NJË JETË KUSHTUAR SHPEJTËSISË

Ëndrra fëmijësh, pasione të rinjsh dhe një karrierë që i është kushtuar garave dhe motor sportit. Revista “AutoClub”...

RIVALITET DHE SPEKTAKËL NË KAMPIONATIN GO-KART

“Takohemi në garën e radhës. Aty nuk ke më shans...” Kjo është shprehja që dëgjon më së shumti...

ADRENALINË DHE EMOCIONE, NIS KAMPIONATI GO-KART 2019

Meshkuj, femra dhe fëmijë në një kompeticion ku gazi shkelet deri në fund. Ja fituesit e garës së parë dhe çfarë pritet në vazhdim  

“PARKINGU I HISTORISË” DHE NJË PLATFORMË ONLINE PËR MJETET HISTORIKE

Klas, shije, pasion, detaje shumë tërheqëse, modele klasike dhe histori! Ambientet e jashtme të Kryeministrisë u shndërruan në “parkingun më të vjetër”...

KAMPIONATI GO-KART 2018

Një e diel e qetë në ambientet e ExpoCity Albania. Prej kohësh pritej kjo garë, gara e 6-të dhe e fundit e Kampionatit Go-Kart...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -