- Advertisement -
22.5 C
Tirana
Wednesday, June 12, 2024

CATEGORY

News

PRANVERA AFRIKANO-VERIORE

Pas revolucioneve të dështuara në 2011-ën, ana tjetër e Mesdheut po kthehet në destinacionin e prodhuesve. Nga Maroku në Egjipt, fabrikat e reja janë...

HOLLYWOOD VS MARANELLO

“Le Mans 66 – Sfida e madhe” që u shfaq në kinema më 14 nëntor, tregon hakmarrjen e gjigandit Ford ndaj së voglës...

VOLKSWAGEN GOLF

Zgjidhje hi-tech, ndërlidhja e avancuar dhe drejtimi i asistuar debutojnë në gjermanen me prerje mesatare. Pa shtrembëruar thelbin   1.5 TSI Evo ACT Sport Dsg 5...

Toyota Auris

STREET ART /  Janë rrugët e botës ato që Auris do të pushtojë duke filluar nga viti 2018. Arti qëndron tek dizajni, i cili në...

Suzuki Swift – Nissan Qashqai

  Suzuki Swift – PESHË E REDUKTUAR VETËM 840 kg (pa ngarkesë) për konfigurimin bazë të Suzuki Swift të ri, që vjen gjatë verës (e nuk...

Mercedes E Cabrio – McLaren 720S

  Mercedes E-Cabrio – E ZBULUAR INTEGRALE AKTI i fundit i rinovimit të Mercedes E-Class, e cila në versionin kabrio, në shitje prej shtatorit, mbyll serinë....

MAZDA MX-5 RF

Sportivja japoneze tashmë edhe me një version targa. E njëjta skemë mekanike, i njëjti argëtim   1.5L Skyactiv-G Exceed MOTORI - L4 benzinë 1.496 cm3 FUQIA MAKSIMALE -...

DS 7 Crossback

DITA E PAVARËSISË / Pas tre vjetësh në heshtje, vjen shpërthimi. Marka e grupit PSA del më vete me DS 7 Crossback-un, modelin e saj...

Citroën C-Aircross – PASARDHËSJA E PICASSO-s

Versioni monovolum i modelit C3 po tërhiqet. Në vend të tij do të kemi një model crossover, që ngjason më shumë me një SUV...

BMW i

Copëza mangët / Nuk do të ketë një model të tretë në familje "i": i3 dhe i8 do të mbeten të vetëm deri në vitin...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -