- Advertisement -
22.5 C
Tirana
Wednesday, June 12, 2024

SCHUMACHER NË FOTO

Must read

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Një album fototgrafik me qindra shkrepje për të kujtuar shtatë herë kampionin e Botës. Tregimi i një karriere sportive të papërsëritshme të stampuar në kujtimet që ka lënë         

Në faqet e këtij numri të madh përsa i përket formatit dhe me peshë në kuptimin letrar, takohen disa monstra të shenjta. Natyrisht, i pari është protagonisti: Michael Schumacher. “Një kampion jo i zakonshëm, por me shumë cilësi njerëzore”, thotë autori Pino Alievi, një gazetar që ndoqi garë pas gare dhe se në 16 kapitujt e këtij libri do të tregojë personalisht nga ajo karrierë e jashtëzakonshme ku ishte disi dëshmitar. Dhe ne jemi dy. Pastaj, siç mund të pritet, në qindra imazhe edhe nga tekstet e tjera, të cilat në mënyra të ndryshme e bënë Formula 1 legjendare në kohën e Schumi-t. Dhe monstrat e shenjta humbasin llogarinë. Libri fotografik, “Michael Schumacher – Imazhet e një jete” është në të vërtetë një biografi. Ka kaq shumë për të parë dhe për të ngacmuar në blicin e kujtesës. Dhe me kaq shumë për të lexuar, për të rindërtuar, reflektuar dhe kuptuar “fytyrën e vërtetë të një karakteri që ka hyrë në historinë e sportit dhe shoqërisë”.

- Advertisement -

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Latest article

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...