- Advertisement -
13.5 C
Tirana
Wednesday, October 4, 2023

CATEGORY

Aktualitet

Projekti Auto Moto Park, bëhu pjesë e komunitetit të të apasionuarve pas automotorizmit shqiptar

Pak javë më parë u hodh një hap historik për automotorizimin shqiptar dhe aktivitetet automobilistike! DPSHTRR zhvilloi konsultën e parë teknike virtuale mbi projektin...

Publikohet projekti i Auto Moto Parkut të parë në Shqipëri, Auto Club Albania mbështet nismën

Pas shumë vite pritje, më në fund vjen një lajm shumë i rëndësishëm për Automotorizimin Shqiptar. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor...

Njoftim i rëndësishëm/ Anulohet gara Hill Climb “Trofeu Skënderbej 2020”

Anulohet gara Hill Climb "Trofeu Skënderbej 2020". Me keqardhje njoftojmë se për shkak të situatës së vështirë të krijuar së fundmi nga Covid-19 në...

Hill Climb 2020/ Posteri i garës për këtë vit

Jeni gati për të përjetuar edhe një herë “live” emocionet që të falin garat e motorsportit?! Këtë mundësi ua krijon Auto Club Albania që...

Hill Climb/ Gara ndërkombëtare e Krujës më 29-30 Gusht 2020

Jeni gati për të përjetuar sërish emocionet e garave të motorsportit?! Automobile Club Albania vazhdon traditën dhe bëhet gati për të organizuar edicionin e...

FIA organizon me sukses e-Conference 2020, merr pjesë edhe Automobile Club Albania

FIA ka organizuar me sukses konferencën e parë on-line (e-Conference 2020) për shkak të pandemisë së shkaktuar nga Covid-19. Në këtë konferencë shumë të rëndësishme...

Auto Club Albania uron të gjithë fëmijët, Gëzuar 1 Qershorin

Fëmijët janë shpresa për një të nesërme të ndritur dhe ëndrra për një të ardhme të lumtur.

Paketa e Komisionit Evropian, si të rifillojë udhëtimi dhe turizmi

Më 13 maj, Komisioni Evropian publikoi paketën e tij të udhëzimeve dhe rekomandimeve se si të rifillojë udhëtimi në mënyrë të sigurt dhe gjithashtu...

Toronto si shembull pozitiv, gati aplikimi 30 km/orë i limitit të shpejtësisë

Më 31 Janar 2020, Observatori Francez për Sigurinë Rrugore (ONISR) publikoi rezultatet thuajse përfundimtare të monitorimit të tij në 2019 mbi ndryshimet e vëzhguara...

“Femrat në motorsport”, një histori suksesi dhe mundësi të reja

Një studim sociologjik i zhvilluar gjatë garave të kartingut për afrimin e vajzave të reja në motorsport tregon kënaqësinë që japin eventet. Në programin...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -