- Advertisement -
33.5 C
Tirana
Tuesday, July 16, 2024

Vettel: Mercedes, skuadra më e fortë e Formula 1

Must read

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Formula 1 përgatitet të rikthehet në Evropë me ndalesën e parë në kontinent që do të jetë në Barcelonë.

Për Cmimin e Madh të Spanjës, në Maranello është punuar ndërkohë që Ferrari të zbresë në pistë me disa ndryshime aerodinamike që mund ta afrojnë edhe më shumë në luftën ndaj Mercedes. Megjithatë Sebastian Vettel nuk preferon të nxitohet me parashikime, teksa pranon se kokëkuqja do të qëndrojë në ndjekje të skuadrës gjermane edhe për pak kohë.

“Po përpiqemi dhe po bëjmë çmos që ta bezdisim Mercedes. Duhet t’i ndjekim hap pas hapi për t’u hedhur në sulm menjëherë dhe për të përfituar nëse gabojnë, por gjithashtu është e rëndësishme që mos të parakalohemi nga të tjerët”.

Rezultatet e deritanishme e kanë kënaqur gjermanin që erdhi te Ferrari pas një viti të vështirë me Red Bull.

“Me testet e dimrit kemi hedhur një hap përpara, por do të na duhet pak kohë që të arrijmë aty ku ndodhet Mercedes. Ata kanë ende paketën më të fortë në Formula 1 dhe ky disavantazh që ekziston nuk mund të rikuperohet menjëherë”.

Next articleRenault Clio RS
- Advertisement -

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Latest article

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...