- Advertisement -
12.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024

CATEGORY

Motoçiklizëm

Yamaha MT-09SP

Më e rafinuar dhe më efikase se sa motoçikleta e serisë: modeli MT-09SP i shton një fije magjepje dhe performancash epokales “së zhveshur” Yamaha SP...

Ducati Monster 821 MY 2018

Monster mbush 25 vjeç dhe e feston ditëlindjen me modelin 821 të rinovuar në estetikë dhe përmbajtje. Argëtues në drejtim, tani është edhe më...

Harley-Davidson Softail 2018

Katër modele të gamës 2018 ju nënshtruan provës: Street Bob, Breakout, Heritage Classic e Fat Bob Harley-Davidson Softail 2018, një epokë e re! Në botën e...

Honda CB650F 2017

Honda CB650F 2017: Motoçikleta “e zhveshur” bën të pamundurën Modeli CB650F 2017 paraqitet me disa ndryshime. Me një dizajn të këndshëm por edhe teknikisht nuk...

Yamaha SCR950 2017

Trashëgimtari Scrambler. Scrambler i ri zgjeron serinë Sport Heritage të Yamahas. I lindur nga platforma XV950, duke  sjellë me vete shumë cilësi, stil dhe kënaqësi...

Honda X-ADV 750 DCT

Scooter apo motoçikletë me prerje të vogël? Motoçikleta që po zbulojmë është padyshim ndryshe, zbavitëse, e zhdërvjellët, e rafinuar, duke krijuar kështu një segment...

Triumph Bobber 2017. Nuk bën kompromis

  Ekstrem? Pa vend pasagjeri? Plotësisht e vërtetë, po ç’rëndësi ka. Motoçikleta është krijuar për të dhënë emocione dhe Bobber ia del me shumë sukses....

Energica Eva

  Elektrikja “streetfighter” ruan dhe rrit cilësitë e super-sportives Ego. E rafinuar dhe e  fuqishme, por cilësia paguhet   Ka kaluar pak kohë, që nga dita kur...

Ducati Multistrada 1200 Pikes Peak

  Provuam versionin më sportiv të familjes Multistrada, ndoshta të të gjithë “gamës” Ducati. Ka shumë pjesë karboni dhe suspensione Öhlins (në vend të gjysmë-aktiveve...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -