- Advertisement -
12.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024

Disa këshilla si të mirëmbani makinën gjatë kohës që po qëndroni në shtëpi

Must read

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Për shkak të pandemisë Covid-19 që është shtrirë thuajse në të gjithë botën dhe masave shtrënguese të mara nga qeveritë, lëvizja me automjet është një prej lirive që është kufizuar së tepërmi. Në këtë mënyrë, makinat që nuk përdoren për periudha të gjata kohe, rrezikojnë të kenë probleme me baterinë dhe presionin e gomave.

Kujtojmë këtu që edhe kur një makinë është e fikur, ajo përsëri merr energji nga bateria. Një bateri makine mund të shkarkohet plotësisht vetëm disa javë pasi automjeti nuk përdoret.

-Kontrolloni gjithmonë presionin e gomave përpara se të lëvizni me makinë. Drejtuesit duhet të marrin në konsiderojnë vendosjen e blloqeve prej druri poshtë gomave të automjetit të tyre, në mënyrë që të mbrojnë presionin e tyre.

-Vendosni një karikues baterie ose një karikues baterie me energji diellore për të mbajtur të karikuar baterinë e automjetit tuaj.

Nëse keni probleme me baterinë, gomat, furnizimin me karburant apo kërkoni asistencë rrugore, na kontaktoni në numrin tonë të telefonit:

0676001222,

në adresën e e-mailit: info@aca.al

ose në kanalet tona të komunikimit në Facebook, Instagram dhe Twitter.

- Advertisement -

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Latest article

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...