- Advertisement -
13.5 C
Tirana
Wednesday, October 4, 2023

CATEGORY

Flashback

AMG, gjysmë shekulli me performancë shumë të lartë

Lindi si një kompani e pavarur në vitin 1967. Tani është një markë (Daimler) që prodhon  100,000 makina në vit Hans-Werner Aufrecht dhe Erhard Melcher...

Alfa Romeo 33 Stradale

Alfa Romeo 33 Stradale, një kryevepër e teknologjisë dhe dizajnit Ajo është e vogël dhe e lehtë, ka një motor V8 2.0 shumë të rafinuar...

Ferrari Enzo, kali i fundit “i racës”

Kjo është hipermakina e fundit e Ferrari-t që ka vetëm motor me benzinë. Dhe ç’motor: një V12 me thithje, me 660 kf   Asnjëherë nuk është...

Batmobile, evolucioni i një ikone

Aleatja besnike e Batmanit ka ndryshuar shumë gjatë viteve. Këtu po komentojmë versionet më të famshme të kësaj makine. Le ta pranojmë që në fillim...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -