- Advertisement -
22.5 C
Tirana
Wednesday, June 12, 2024

CATEGORY

Motonews

RENAULT ZOE

A është ky model një rinovim i thjeshtë? Në të vërtetë, përveç rinovimit në brendësi, ka edhe një motor të fuqishëm dhe bateri me...

FERRARI F8 TRIBUTO

Modeli i ri cuopé i prodhuar nga kompania e Maranello-s është një kombinim i zgjedhjeve, bazuar në modelin 488 Pista, që sjell një performancë...

SKODA KAMIQ

Pas modeleve Kodiaq dhe Karoq, vjen i treti Suv nga kompania çeke e prodhimit të makinave. Është pak më i gjatë se kushërirat Volksëagen...

PANDA E PËRJETSHME

Për gjeneratën e tretë të modelit citycar të kompanisë prodhuese Fiat, ka komente të mira nga përdoruesit. Nuk është keq për një makinë që...

JEEP COMPASS DHE RENEGADE

Jeep ka bërë të ditur çmimet dhe detajet e para të versioneve të reja hibride plug-in të Renegade dhe Compass, 4xe. Klientët mund të...

ËSHTË E HESHTUR, POR BËN ZHURMË

Me 2.000 kuaj fuqi, Evija nuk kalon pa u vënë re. Është makina në seri më e fuqishme në botë. Gjithashtu, është edhe hiper-makina...

KIA XCEED

Si një interpretim origjinal i familjes Ceed, ky crossover korean ofron risi në disa aspekte, si në pjesën e poshtme, edhe në kabinë. Ka...

OPEL ASTRA

Me disa ndryshime të modelit, kjo makinë gjermane është bërë më eficiente, psh.: ulja e emetimeve të CO2 arrin deri në 21 %. Gjithashtu,...

LAND ROVER DISCOVERY SPORT

Motra e ndryshme e Evoque vjen e rinovuar. Nuk mungon hapësira, e cila është perfekte për familjet. Edhe në pjesë rruge të pa asfaltuar,...

PEUGEOT 208

Paraqitja estetike dhe një platformë e re janë ato që e dallojnë këtë makinë franceze. Përfshihen këtu pajisja me instrumentat dixhitale e Cockpit si...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -