- Advertisement -
13.5 C
Tirana
Wednesday, October 4, 2023

CATEGORY

Editorial

Pse ndërhyrja në politikën e importit të automjeteve është domosdoshmëri?

Rritja e urbanizimit vitet e fundit sjell disa efekte negative në ndotjen e ajrit, si pasojë e përqendrimit të mjeteve motorike, rritjes së trafikut...

NDRYSHIMET NË KODIN RRUGOR PARAPRIJNË PARANDALIMIN E AKSIDENTEVE

Të drejtosh mjetin në gjendje të dehur, të mos zbatosh sinjalistikën në kryqëzime (semafor), të largohesh nga vendi i ngjarjes me pasoja në njerëz,...

SIGURIA RRUGORE, NJË ÇËSHTJE QË KËRKON VËMENDJE TË VAZHDUESHME

Siguria rrugore është problem kompleks dhe njëkohësisht mjaft i gjerë që përfshin: rrugë të sigurta, mjete rrugore të sigurta, drejtues mjetesh të aftë, edukim,...

REVOLUCION PËR TË “ZHDUKUR” NAFTËN DERI NË VITIN 2025

Pak kohë më parë, Parlamenti Evropian miratoi Rezolutën e BE-së për Marrëveshjen e Parisit, duke i hapur rrugë hyrjes së saj në fuqi. Kjo...

MAKINAT E PËRDORURA NDOTËSIT KRYESORË TË AJRIT

Miratimi nga Kuvendi i Shqipërisë i projektligjit mbi importin e mbetjeve të riciklueshme, përgatitur nën kujdesin e dhembshur të qeverisë, është bërë tema e...

Çfarë i duhet një rruge për të qenë e sigurt?

Këtë pyetje ia kam bërë vetes shpesh herë gjatë javëve të fundit. Nuk e kam fjalën për një rrugë interurbane çfarëdo, apo ndonjë rrugë...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -