- Advertisement -
13.5 C
Tirana
Wednesday, October 4, 2023

CATEGORY

Sport

BAST I FITUAR

Zgjedhja e Sergio Marchionne për t’u përqendruar tek Sauber për rikthimin e Alfa Romeos në Cirkuit, i ka dhënë tashmë frytet e veta: skuadra...

“Trofeu Skënderbej” KRUJA HILL CLIMB 2018

Shpejtësi-Adrenalinë-Guxim-Sfidë Auto Club Albania organizoi në datat 30 qershor – 1 korrik 2018, edicionin e pestë të eventit “Trofeu Skënderbej - Kruja Hill Climb 2018”. Gara...

Kampionati Kombëtar Go-Kart Albania 2018 / Gara 2

Ju ftojmë të merrni pjesë në Garën e 2-të të Kampionatit Kombëtar Go-Kart në pistën më të re të garave Go-Kart në Expocity Albania,...

Formula E / HWA AG vendos t’i bashkohet kampionatit si skuderia më e re për sezonin e pestë

HWA AG prezantohet si skuderia më e re në kampionatin botëror të Formula E – duke e çuar në 11 numrin e skuadrave për...

Mahindra Racing nominohet për çmimin Bandini

Mahindra Racing e nominuar për performancën e jashtëzakonshme në motorsport, duke u bërë skuderia e parë që i jepet çmimi Lorenzo Bandini Mahindra Racing, një...

Formula E / FIA konfirmon marrëveshjet me konstruktorët e rinj për sezonin e gjashtë

Mercedes dhe Porsche në listën e konstruktorëve të rinj në kampionatin botëror ABB FIA Formula E Championship 2019/20 LONDËR, Britani e Madhe - Lista e...

Nico Rosberg i bashkohet kampionatit të Formula E dhe do të bëjë paraqitjen e tij të parë me makinën e Gen2 në Berlin

Berlin, Gjermani - Nico Rosberg do të ketë rastin të përshëndesë tifozët e kampionatit të Formula E gjatë garës E-Prix Berlin në paraqitjen e...

Formula E vazhdon të afrojë rreth vetes një audiencë të re edhe falë rritjes së platformave dixhitale

Formula E ka tërhequr rreth vetes Gjeneratën Z duke rritur me 347% të audiencën për grup-moshën 13-17 vjeç falë internetit Kampionati botëror i Formula E...

Të sigurt mbi dy rrota 2018

Klubi i Automobilit të Shqipërisë në bashkëpunim me Shkollën jo-publike “Rahma School” në qytetin e Elbasanit, organizon Konkursin Edukativ “Të sigurt mbi dy rrota...

Formula E rikthehet në Manhattan për të hapur siparin e garave të New York Auto Show

Piloti i Panasonic Jaguar Racing, Nelson Piquet Jr. udhëhoqi paradën e automjeteve elektrike në Formula E për të nisur New York International Auto Show New...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -