- Advertisement -
33.5 C
Tirana
Tuesday, July 16, 2024

CATEGORY

News

AMG vs Porsche

Lagjet kundërshtare / Ka garë automobilistike në Shtutgart: nga njëra anë lagjja e Affalterbach, e cila me modelin GT Concept shpallet anti-Porsche dhe, nga ana...

KIA STINGER GT

KIA STINGER GT Coupé-ja koreane me pesë dyer hap sfidën me gjigantët gjermanë me argumente shumë bindëse. Është provuar paraprakisht Kush do e kishte menduar se...

VW TIGUAN ALLSPACE

Kolaudimet e fundit në rrugë për versionin e gjatë të SUV-it gjerman, e pajisur me shtatë vende, që do të debutojë në gjysmën e...

TOYOTA PRIUS PLUG-IN

Bateritë më të mëdha e bëjnë një makinë të vërtetë elektrike. E qetë dhe e këndshme si përherë, por me bagazh më të...

PEUGEOT 5008

Shumë më i zgjatur, por vetëm pak më i rëndë, modeli SUV i përtej alpeve, ka një bagazh më voluminoz 1.2 Pure Tech Eat6 GT...

DREJT PUSHTIMIT TЁ HAPЁSIRЁS

  Ёshtë më i shkurtër se Meriva, të cilin e zëvendëson, madje më i shkurtër edhe se Mokka, nga i cili frymëzohet. Megjithatë modeli Crossland...

NISSAN MICRA

  Për japonezen e vogël është pothuajse revolucion: duke filluar nga stili, përmasat e deri te ndjesia në drejtim, gjithçka është ndryshe 0.9 IG-T MOTORI - L3...

MERCEDES CLASSE E S.W.

  Në versionin e ri All-terrain, modeli i madh station-wagon i Shtutgartit, mund të nisë aventurën edhe si fuoristradë, ndonëse me shumë kujdes E 220 d...

Maserati Levante – ERA FRYN NЁ DREJTIMIN E DUHUR

ЁSHTЁ MOTORI V6 BENZINЁ, është edhe ai me naftë, por ndoshta mungon ende diçka. Për shembull, motori V8, një detaj teknik i lidhur ngushtë...

LAND ROVER DISCOVERY

  Tani më afër botës së makinave SUV, duke ruajtur të paprekur aftësitë e saj si fuoristradë   2.0 Td4 MOTORI - L4 turbodiesel 1.998 cm3 FUQIA MAKSIMALE -...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -