- Advertisement -
13.5 C
Tirana
Wednesday, October 4, 2023

CATEGORY

Aktualitet

Edicion jubilar, 10 vjet “Të Sigurt mbi Dy Rrota”

Konkursi Kombëtar që organizohet nga Auto Club Albania përfshin rreth 2050 fëmijë në 120 shkolla në të gjithë Shqipërinë. Edicion special në vitin e...

Një shekull automotorizim shqiptar, tre ditë festë në Tiranë

Festë, ekspozim makinash të vjetra, muzikë jazz & swing dhe mijëra vizitorë dhe të apasionuar pas automjeteve, shijuan tri ditë të veçanta në Tiranë....

Pasion dhe dashuri për shpejtësinë, pilotët që nuk njohin limite

Adrenalinë dhe shumë emocione për një sport që të fal kënaqësi maksimale. Ja historitë interesante të katër pilotëve që japin gjithçka për të hipur...

FIA Motorsport Games, Shqipëria për herë të parë në një Kampionat Botëror motorsporti

Viti 2019 do të kujtohet gjithmonë në historinë e motorsportit shqiptar. Kjo, për faktin e thjeshtë se Shqipëria mori pjesë për herë të parë...

Kampionati Go-Kart 2019, ceremoni speciale për pilotët fitues

Një pasion i lindur, shumë sakrifica dhe sfida për të kaluar, ndërsa në fund ka një...shpërblim. Kampionët e Edicionit të 2-të të Kampionatit Kombëtar...

FIA Sport Regional Congress për herë të parë në Shqipëri, presidenti Jean Todt: Një Kongres i shkëlqyer

Auto Club Albania mirëpriti eventin më të rëndësishëm të motorsportit të mbajtur ndonjëherë në vendin tonë. Shpërndahen edhe çmimet për rreth 220 pilotë fitues...

Fund dilemës, ligjërohen “xhamat e errësuar”

Miratohet certifikimi i “xhamave të zinj”. Ja udhëzimet për përdoruesit e makinave dhe serviset. Zbardhen pagesat dhe detajet e vendimit më të fundit të...

SALLONI I FRANKFURTIT 2019

Nga Mercedes Benz, Audi, BMW, Volkswagen, Ford dhe shumë marka të tjera ndërkombëtare kanë ekspozuar prodhimet e tyre më të të fundit. Më shumë...

“AUTO SALLON 2019” NDEZ TIRANËN

Zhvillohet Edicioni i 4-rt, modele të reja makinash dhe shumë oferta. Spektakël i rrallë në pistën e Expocity. Shfaqje “drift” dhe adrenalinë për të...

Një titull për vitrinë, mbyllet Kampionati Kombëtar i Kartingut 2019

Indri Hoxha fiton titullin pas duelit me shokun e fëmijërisë, Frenkli Mema. Më shumë se 40 pilotë morën pjesë në një edicion spektakolar ku...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -