- Advertisement -
13.5 C
Tirana
Wednesday, October 4, 2023

CATEGORY

Aktualitet

DPSHTRR publikon masat, si të mbrohemi nga COVID-19

Pas një mbyllje thuajse të plotë për më shumë se një muaj e gjysmë për shkak të pandemisë Covid-19, në Shqipëri ka nisur hapja...

Siguria e automjeteve, sistemet ADAS të detyrueshme te modelet e reja që nga 2022-i

Komisioni Evropian publikon studimin më të fundit. Synohet ulja e viktimave nga aksidentet rrugore Më 14 Prill 2020, Komisioni Evropian publikoi një studim mbi fizibilitetin,...

Pilotët shqiptarë, kur pasioni nuk njeh limite

Njihuni me historitë e shkurtra të tre pilotëve që kanë sfiduar vështirësitë për të shijuar emocionet që të fal shpejtësia. Emiljano Sakuli, Erjus Tufa...

COVID-19 DHE NDIKIMI TE SIGURIA RRUGORE, JA CCFARË MËSOJMË

Si po ndikon pandemia globale te aksidentet rrugore, mjedisi dhe transporti. A ka vend për një mënyrë të re të jetës dhe punës? Gjashtë...

Del numri i fundit i revistës AutoClub, mos e humbisni!

Kemi kënaqësinë të publikojmë numrin e radhës të revistës AutoClub, e vetmja e këtij lloji në Shqipëri. Si po ndikon Covid-19 te siguria rrugore?...

Disa këshilla si të mirëmbani makinën gjatë kohës që po qëndroni në shtëpi

Për shkak të pandemisë Covid-19 që është shtrirë thuajse në të gjithë botën dhe masave shtrënguese të mara nga qeveritë, lëvizja me automjet është...

Lufta ndaj COVID-19, disa këshilla të rëndësishme për shoferët

Transporti i mallrave dhe i njerëzve është një hallkë shumë e rëndësishme e zinxhirit të vazhdimësisë së jetës në këtë kohë lufte që po...

Auto Club Albania merr pjesë në Ministerialin e 3-të Botëror për Sigurinë Rrugore

Nënshkruhet “Deklarata e Stokholmit”. Angazhim për reduktimin me 50% të vdekjeve nga aksidentet rrugore deri në 2030-ën. Presidenti i FIA-s, Jean Todt publikon librin...

Pasion dhe përkushtim, pilotët që frymëzojnë

Të sfidosh shumë vështirësi dhe të shpenzosh miliona për një ëndërr që lind dhe zhvillohet me kalimin e viteve. Histori të shkurta interesante të...

Këndi Rekreativ i Sigurisë Rrugore, DPSHTRR fushata në shkollat e Tiranës

Broshura edukative “Luajmë me hapa të sigurt” u prezantohet fëmijëve me qëllim edukimin e tyre me rregullat e qarkullimit rrugor Në kuadër të “Vitit 2020-Viti...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -