- Advertisement -
21.5 C
Tirana
Saturday, May 18, 2024

CATEGORY

Aktualitet

Shkolla “Elitë” pjesë e fushatës “This is My Street”

Fushata “This is My Street” u mbështet nga shumë të rinj dhe shkolla të Tiranës. Nxënësit e Shkollës Jo-Publike “Elitë” iu bashkuan kësaj fushate...

Mbështetje maksimale për fushatën “This is My Street”, pjesë e saj edhe nxënësit e shkollës “Dora d’Istria”

Në të gjithë botën, aksidentet rrugore janë shkaku kryesor i vdekjes së fëmijëve dhe të rinjve të moshës 5-29 vjeç. Në total, më shumë...

“This is My Street”/ Nxënësit e shkollës “Pjetër Budi” bëhen pjesë e fushatës

Fushata globale “This is My Street” vazhdon të mbështetet nga të rinjtë. Pjesë e saj janë bërë edhe nxënësit e shkollës 9-vjeçare në Tiranë,...

Nxënësit e shkollës “Faik Konica”, pjesë e fushatës “This is My Street”

Edhe nxënësit e shkollës “Faik Konica” i janë bashkuar fushatës globale “This is My Street” duke kërkuar rrugë më të sigurta dhe të pastra....

“This is My Street”/ Auto Club Albania zhvillon fushatë sensibilizuese në rrugët e Tiranës

Aksidentet rrugore janë shkaku kryesor i vdekjeve të të rinjve në të gjithë botën. Por, nuk duhet të jetë kështu! Automobile Club Albania i është...

Nxënësit e shkollës “Vatra e Dijes” i bashkohen fushatës “This is My Street”

Automobile Club Albania vazhdon të mbështesë dhe promovojë fushatën globale për sigurinë rrugore, “This is My Street”. 1.35 milionë njerëz humbasin jetën në rrugët...

Nxënësit e Institutit “Harry Fultz” i bashkohen fushatës globale “This is My Street”

A e dini se në botë, aksidentet rrugore janë shkaku kryesor i vdekjeve të fëmijëve dhe të rinjve të moshës 5-29 vjeç? Në total,...

FIA mbledh 2 milionë euro për luftën ndaj Covid-19

Ankandi #RaceAgainstCOVID i zhvilluar në internet nga RM Sotheby’s në emër të Federatës Ndërkombëtare të Automobilizmit (FIA) arrin të grumbullojë 944,392 € (845,472...

Bëhuni gati për Hill Climb, gara e Krujës rikthehet më 29-30 Gusht

Pas një periudhe shumë të vështirë që po kalon e gjithë bota, tashmë aktivitetet sportive kanë nisur të rifillojnë. E njëjta situatë është edhe...

FIA e-Conference 2020 lançon një lëvizje të re për motorsportin dhe një program botëror për mobilitetin

Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit organizoi konferencën e parë on-line e-Conference për Sportin dhe Mobilitetin nga 15 deri më 18 Qershor. Në këtë konferencë u...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -