- Advertisement -
24.5 C
Tirana
Saturday, April 13, 2024

CATEGORY

Aktualitet

Alfa Romeo dhe Lancia, dizenjoni modelet e së ardhmes duke marrë pjesë në konkursin e revistës italiane “Quattroruote”

A vizatoni makina sa herë keni një laps apo stilolaps në dorë? A e bëni këtë në fletë të vogla letre, peceta, dërrasa të...

FIA Motorsport Games rikthehet me 18 disiplina garash në edicionin e dytë

Futjet e reja përfshijnë kategoritë GT Sprint dhe Endurance të fokusuar për makinat LMP3. Rrally do të luajë një rol të rëndësishëm në etapat...

Bashkohen FCA dhe PSA Grup, krijohet Stellantis që zotëron 14 marka të ndryshme automjetesh

FCA dhe PSA Grup kanë zyrtarizuar bashkimin duke krijuar Stellantis që bëhet kompania e katër më e madhe në botë për sa i përket...

Publikohet numri i radhës i Revistës AutoClub nr.81

Kemi kënaqësinë të publikojmë numrin e fundit të Revistës AutoClub nr.81, e vetmja në llojin e vet në Shqipëri. Intervista ekskluzive në lidhje me...

Automobile Club Albania ju uron Gëzuar Festat

Automobile Club Albania ju uron Gëzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri 2021. Pas një viti shumë të vështirë, urojmë që 2021-i të sjellë shëndet,...

Publikohet numri i radhës i Revistës AutoClub nr.80

Kemi kënaqësinë të publikojmë Revistën AutoClub nr.80, e vetmja në llojin e vet në Shqipëri. Intervista ekskluzive, statistika interesante të tregut të automjeteve në...

Auto Club Albania, letër Ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë për fushatën “This is My Street”

A e dini se në të gjithë botën, aksidentet rrugore janë shkaku kryesor i vdekjes së fëmijëve dhe të rinjve të moshës 5-29 vjeç?...

“This is My Street”, ACA letër Ministrit të Brendshëm, Z.Sandër Lleshaj

Auto Club Albania iu bashkua fushatës globale “This is My Street” duke sensibilizuar qindra të rinj për të kërkuar rrugë më të sigurta dhe...

Auto Club Albania, letër Znj.Evis Kushi, Ministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë për t’u bërë pjesë e fushatës “This is My Street”

Auto Club Albania iu bashkua fushatës globale “This is My Street” duke sensibilizuar qindra të rinj për të kërkuar rrugë më të sigurta dhe...

Mbështetje maksimale për fushatën “This is My Street”, pjesë e saj edhe nxënësit e shkollës “Arsakeio e Tiranës”

Fushata globale “This is My Street” është mbështetur maksimalisht nga të rinjtë. Pjesë e saj janë bërë edhe nxënësit e shkollës “Arsakeio e Tiranës”. Të...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -